مجموعه آموزشی ملل اداره آموزش و پرورش ناحیه 3 استان اصفهان

صورت جلسه 7 آذر ماه

سومین جلسه ی انجمن اولیا و مربیان در تاریخ چهارشنبه ٩٧/٩/٧ با حضور کلیه اعضا به جز خانم رفاهی برگزار شد .

در این جلسه خانم کلباسی ، جناب آقای علی سدری سوپروایزر هنر را معرفی کردند . ایشان در رشته نقاشی ، تحصیلات آکادمیک خود را از دانشگاه هنر آلمان دارند و از این پس با برنامه مدون در کنار معلم های نقاشی و دانش آموزان هستند . ساعات ملاقات والدین با ایشان ، زنگ های تفریح شنبه ، یکشنبه و دوشنبه هاست .

آقای دکتر کاظمی ضمن پاره ای توضیحات پیرامون نرخ غذا ، پیشنهاد دادند که با هدف شفاف سازی هزینه ها ، برنامه ها و تصمیمات مدرسه جلسه ای با اولیا داشته باشیم  . بنا به این تصمیم ، اولین جلسه با اولیای کلاس های اول و دوم هر دو مقطع ، رأس ساعت ١٤ روز چهارشنبه ٩٧/٩/١٤ برگزار خواهد شد  .

صورتجلسه و اهم فعالیت های کمیته آموزشی طی ماه گذشته ، توسط خانم میرنیام قرائت شد . در این خصوص  در پاسخ به درخواست کمیته آموزشی مبنی بر افزایش ساعات انگلیسی و فرانسه در مدرسه ، خانم کلباسی اظهار داشتند ؛ متأسفانه به دلیل محدودیت زمان ، امکان تشکیل کلاس نداریم ولی در فضای مجازی و آنلاین ، تمهیداتی در نظر گرفته ایم و از این پس ، دو شب در هفته آموزش از راه دور و تصحیح سوالات مرتبط با آن از طریق نرم افزار ، توسط خانم امین الرعایا ، سوپروایزر انگلیسی ، برنامه ریزی خواهد شد . این برنامه به فراخور هر کلاس و به صورت اجباری برای کلیه دانش آموزان است . این اقدام در مورد فرانسه نیز یک شب در هفته انجام خواهد شد .

همچنین هدف از تشکیل کلاس های codage و ضرورت آشنایی با برنامه نویسی که افراد تا سال ٢٠٣٠ ملزم به یادگیری آن هستند ، گفته شد . پلان کلاس codage بر اساس آموزش دانش آموزان ،  زیر نظر یکی از بزرگترین مراکز  برنامه نویسی پاریس صورت می گیرد .

آقای کیانی ضمن تأکید مجدد بر تشکیل کمیته توسعه ، خواستار اطلاع رسانی فعالیت های کلاسی به اولیا ،  از طریق جریان سازی رسانه ای شدند .
در همین راستا سوپروایزرها موظفند  با ارایه گزارش از فعالیت های خود و مربیان ، کانال پایه های اول تا ششم را پوشش دهند .

بخشی از زمان جلسه به گفتگو با  آقای ترابی مسئول سرویس مدارس ملل اختصاص داده شد . در این مذاکره ، انجمن از ایشان خواستار توضیحاتی پیرامون قراردادها ، چگونگی محاسبه کیلومتر و احتساب هزینه ها شد . در نهایت قرار بر این شد که قراردادها بررسی مجدد شود و مسافت خانه تا مدرسه دانش آموزان  با دقت بیشتر تنظیم شود و  نیز اضافه درصد پنج شنبه ها از ١٨٪؜ به ٩٪؜ تقلیل یابد .

در پایان ، کمیته بهداشت ، گزارش صورتجلسه ماه گذشته خود را قرائت کرد و پس از تصمیم برای اقدام عملی تر درباره دانش آموزان مبتلا به پدیکلوز ، قرار بر این شد که از این پس خانم عرفانی ، معاونت بهداشت ،  پیام ها ، فعالیت ها و مطالب بهداشتی را در کانال های مدرسه ارسال نمایند .

دبیر انجمن ؛ مژگان دیباج

صورت جلسه 14 آبان ماه

به نام خداوند جان آفرین

دومین نشست انجمن اولیا و مربیان روز دوشنبه ٩٧/٨/١٤ ساعت ٢ بعدازظهر در کتابخانه مدرسه ملل برگزار شد .
اعضای حاضر ؛
آقایان
ملک زاده - دیباجی - کاظمی - کیانی - کیانپور

خانم ها
میرنیام - شیروانی - گل افشان - اکبری - گودرزی - نیازی - موسوی - دیباج - ذرخش - رحیمی پور - رفاهی

غایبین ؛
آقای صفایی پور
خانم فتاحی

در نشست امروز ، بر حضور مستمر نمایندگان در جلسات تأکید شد و غیبت بیش از ٢ بار حذف نماینده را در پی خواهد داشت .

به منظور گپ و گفت های پیش از رسمیت یافتن جلسه و تست غذای روز مدرسه و حضور به موقع نمایندگان در جلسه ، قرار بر این شد که اعضا ساعت ١/٣٠ در ناهارخوری حضور به هم رسانند و جلسه ساعت ٢ بدون تأخیر در کتابخانه رسما شروع شود.
همچنین بنا به پیشنهاد خانم کلباسی جلسات هر ٢٠ روز یکبار برگزار شود تا فرصت مناسب تری برای طرح موضوعات باشد .
برای نظم بخشیدن به جلسه و پرهیز از صحبت های حاشیه ای و اطاله ی کلام ، نمایندگان موظفند موارد قابل طرح را در گروه واتس آپ انجمن ، به اشتراک بگذارند تا چنانچه نیاز به بررسی و پیگیری بیشتر باشد ، پیش بینی های لازم در جلسه صورت پذیرد .  
طی فواصل نشست ها ی بیست روز یکبار  انجمن ، کمیته ها موظف به تشکیل جلسات کارگروهی هستند و دبیر کمیته ها هر یک به مدت ده دقیقه گزارش کار خود را در جلسه انجمن ارایه خواهند کرد .  
خانم کلباسی و مدیران و معاونین مجموعه نیز در مدت سی دقیقه گزارش فعالیت های خود را در جلسه خواهند داد .

خانم گل افشان خواستار برنامه دقیق با جزییات بیشتر از پیش دبستانی شدند تا والدین در جریان فعالیت های روزانه فرزندان خود باشند . خانم کلباسی در پاسخ گفتند پیش از این در جلسه ای که با والدین داشتم توضیح دادم که برنامه ها از پیش تدوین شده نیستند و در متد آموزشی اروپا این کار منسوخ است و طبق نیاز بچه ها ، برنامه تعریف می شود تا احساس رضایت و شادابی بیشتری در آنها ببینیم .

آقای دکتر کاظمی  پیشنهاد دیدار مدیریت با تمامی پایه ها در یک بازه زمانی پنج ماهه دادند و گفتند از آنجا که ما نه در مقابل کسی هستیم و نه با کسی ، نه تأیید مطلق می کنیم و نه گارد می گیریم ، این دیدارها مجموعه و والدین را در جریان مشکلات ، انتقادات ، نظرات و مسایل آموزشی قرار می دهد . در پی تأیید این نظر ، آقای کیانی پیشنهاد اضافه کردن کمیته توسعه در جهت ارایه گزارشات ، تبلیغات  و فعالیت هایی را که در قالب مسئولیت های اجتماعی مجموعه است دادند . کلیه این فعالیت ها پیش از ارایه و اجرا باید در کمیته توسعه طرح و بررسی شود . خانم کلباسی ضمن استقبال از این موضوع  ، آقای کیانی را مسئول تشکیل این کمیته و ارایه پلان و ساختار آن کرد .

در پاسخ به سوال ناهار ار طرف دکتر دیباجی ، آقای مسائلی گزارشی از چگونگی عقد قرارداد با کترینگ علامه را داد . ایشان گفتند ؛ بعد از بررسی چندین گزینه ، ابتدا با شهید مهاجر قرارداد بستیم و ١٥ روز اول هم از همانجا غذا تهیه شد ولی بدلیل قیمت بسیار بالا و درخواست تسویه حساب نقدی ، قادر به ادامه همکاری نشدیم و با کترینگ علامه واقع در خ ولیعصر ، کنار کوچه کلانتری ١٣ که معرف آن یکی از اولیای مدرسه بود قرارداد بستیم .مدیر اجرایی این کترینگ آقای ملکیان و سرآشپز آن آقای تولایی است که دارای مدرک بین الملل و مدرس صنف آشپزهای کشورند . زحمت بیشتر پیگیری ها و جلسات عقد قرارداد به عهده دکتر کاظمی بوده و قیمت با احتساب برنج طارم شمال ، مرغ خرید روز ، گوشت گرم ، روغن و ماکارونی و مواد با برند قابل قبول ، به صورت اقساط چک سه ماهه معین گردید .  
لازم به توضیح است مبالغ پیشنهادی این کترینگ علیرغم اعلام همکاری ، نسبت به مبالغ پرداختی سال های گذشته ، بدلیل تورم ، بسیار بیشتر است .قرارداد به صورت فصلی و بر اساس هزینه های روز ، بسته شده . ضمن اینکه پول غذا تماماً به کترینگ پرداخت می شود و مدرسه در این خصوص منتفع نیست .   
آقای احمدی گفتند ؛ غذا با حجم مناسب در مدرسه سرو میشود و چنانچه دانش آموزی خواستار تمدید آن باشد ، برای هر چند بار که مایل باشد میتواند درخواست کند منتهی چون بچه ها ساعت ١ تا ١/٣٠ ناهار میخورند ، تا ٤ که به منزل برسند ، زمان زیادی است و احتمالا دوباره گرسنه می شوند . گاهی هم عده ای از والدین ، برای فرزند خود ،  میان وعده های سنگین مثل الویه ، اسنک و حجم قابل توجهی بیسکوییت و شکلات گذاشته ، دانش آموز معمولا ساعت ١٢ آن را نوش جان می کند  ، بنابراین ساعت ١چندان گرسنه نیست و نمی تواند با میل و اشتها از ناهار مدرسه میل کند ، در نتیجه ساعت ٤ به شدت گرسنه است .  
آقای دکتر کاظمی گفتند ؛ ضعف والدین و بخصوص مادران و ناآگاهی آنان و عدم مدیریت در امور مربوط به فرزندانشان ، بسیار طبیعی است . نباید توقع داشته باشیم همه چیز را همه بدانند . زاویه دیدشان متفاوت است ، دغدغه های یک مادر ٣٠ ساله با مادر ٤٠ ساله متفاوت است ، تجربه های یک مادر تک فرزندی با چند فرزندی و شرایط تربیت در خانواده ها متفاوت است .اهمیت بیش از حد نشان دادن به غذا ( آنهم صرفاً طعم و مزه ) بازی روانی بین فرزند و والدین را باعث می شود که نتیجه اش ایراد گرفتن غیراصولی و اعتراض نابجای بچه هاست و نگرانی و پیگیری والدین را در پی دارد .
آقای دیباجی پیشنهاد دادند هر روز چند دقیقه پیش از صرف ناهار ، معلم هر کلاس اطلاعاتی در باب دلیل مقوی و مفید بودن ناهار روز و نیاز بدن به مواد موجود در آن را شرح دهد . مهم تر از آن اینکه ، بدانند این غذا در نهایت عشق برای آنها فراهم میشود و پر از حس و انرژی خوب است .

خانم میرنیام پیشنهاد دادند برای آنکه والدین سطح اطلاعات و آگاهی های خود را بسنجند ،  ارایه اطلاعات و مقالات در سایت مدرسه و تشکیل کارگروههای روان شناختی و روانشناسی مفید است .
خانم کلباسی بررسی این پیشنهاد را در دستور کار کمیته توسعه قرار داد .
 
دکتر کاظمی با اشاره به بیماری های شایعی که معمولا به صورت فراگیر در سطح شهر گزارش می شود اشاره کرد و گفت ؛ چند سال پیش موجی از بیماری آنفولانزای نوع A - اخیراً شیوع  زگیل های تناسلی و لزوم واکسن پیش از بلوغ  و همینطور فراوانی پدیکلوز ( شپش سر ) مدارس ایران و همینطور نقاط بسیاری در کشورهای مختلف را دربرگرفته  است ، ضمن آگاهی دادن به خانواده ها ، کمیته بهداشت موظف به پیگیری این مسأله در مدرسه است . خانم فتوت خاطرنشان کرد که مربی بهداشت هفته ای یکبار با جدیت تمام مشغول معاینه دانش آموزان است . در همین راستا خانم دکتر گل افشان داوطلب شد که مطالب مفید و فشرده ای در زمینه  آشنایی و مبارزه با پدیکلوز را از طریق سایت یا کانال های مدرسه در اختیار مجموعه و والدین قرار دهد .

خانم دکتر میرنیام در خصوص جشن ١٣ آبان و نقاشی گروهیِ بچه های اول و دوم گفتند ؛ اگرچه شاهد خوشحالی و رضایت بچه ها برای این حرکت گروهی در مدرسه بودیم اما از اینکه دانش آموزان روی زمین بدون موکت و زیرانداز نشسته بودند و شاید باعث انتقال میکروب و بیماری باشند از طرف عده ای از والدین اظهار نگرانی کرد . خانم فتوت گفتند ؛  ما قبلا تمهیدات لازم در این زمینه را با دقت داشته ایم . زمین تمیز و شسته شده ، بچه ها قبل و بعد از نقاشی دست های خود را شستند . ایشان گفتند ؛ ما در لحظه تصمیم نمی گیریم و پشت برنامه های کوچک مدرسه هم فکر هست . برای بچه های بزرگتر مسابقه طناب کشی و بچه های کوچکتر نقاشی در نظر گرفته شد تا از آسیب احتمالی دور باشند . اگر عکس هایی که بچه ها با لباس مدرسه روی آسفالت نشسته اند ، به آسمان نگاه می کنند و نقاشی می کشند را به شما نشان دهم و بگویم این عکس ها از مدرسه ای در کاناداست باز هم به آنها خرده می گیرید ؟!

آقای مسایلی درمورد اسپلیت ها و گرمایش کلاس ها گفتند ؛ با توجه به هزینه زیادی که سال گذشته در این خصوص داشته ایم ، خوشبختانه امسال گرمایش کلاس ها  به خوبی امکان پذیر است .

در پایان ضمن اشاره به هدیه ای که روز دانش آموز از طرف مدرسه تهیه و کتاب مناسبی برای آنها در نظر گرفته شده بود  از مدیریت تقدیر شد .
جلسه آتی انجمن ، تاریخ دوشنبه  ٥ آذر  ٩٧

دبیر انجمن - مژگان دیباج

صورت جلسه 7 آبان ماه

به نام خدای مهربان

اولین جلسه انجمن اولیا و مربیان ، روز دوشنبه ٩٧/٨/٧ با حضور اعضای زیر کار خود را آغاز کرد ؛

 خانم ها و آقایان ، نمایندگان ؛
١- پیش دبستانی ١ ؛ وحید کیانی فوق دیپلم مدیریت مالی
٢- پیش دبستانی ٢؛ ثانیه گل افشان داروساز
٣- اول الف دخترانه ؛ شیدا ذرخش کارشناس علوم ورزشی زیستی
٤- اول ب دخترانه ؛ آصفه میرنیام دکترای مرمت ، مدرس دانشگاه هنر
٥- اول ب پسرانه ؛ شاداب رفاهی فوق لیسانس کشاورزی
٦- اول ج پسرانه ؛ حمیده نیازی مهندسی نرم افزار
٧- دوم الف دخترانه ؛ مژگان دیباج دکترای زبان و ادبیات فارسی
٨-  دوم پسرانه ؛ سارا گودرزی لیسانس کامپیوتر
٩-  سوم دخترانه ؛ مانا فتاحی کارشناس رادیولوژی
١٠-  سوم پسرانه ؛ علیرضا کیانپور دبیر ریاضی
١١-  چهارم دخترانه ؛ جیران اکبری پیمانکار ساختمان
١٢- چهارم پسرانه ؛ کامبیز کاظمی پزشک ، مدیر شرکت داروسازی سانوفی فرانسه
١٣- پنجم دخترانه ؛ سید مصطفی دیباجی دندانپزشک
١٤- ششم دخترانه ؛ حامد صفایی پور لیسانس کامپیوتر ،  دانشجوی معماری
١٥-  ششم پسرانه ؛ شیرین شیروانی فوق لیسانس MBA

نمایندگان غایب در جلسه ؛
١- دوم ب دخترانه ؛ لعیا موسوی کارشناس فیزیوتراپی
٢- پنجم پسرانه ؛ محمد ملک زاده کارخانه دار
٣- اول الف پسرانه ؛ لیلا رحیمی پور کارشناس پرستاری

کادر حاضر در جلسه خانم ها و آقایان ؛
١- مدیریت مجموعه ؛ فریناز کلباسی
٢- مدیریت پیش دبستان ؛ افسانه حکیمی
٣- مدیریت واحد دخترانه ؛ مهناز شهرام نیا
٤- مدیریت واحد پسرانه ؛ محمد احمدی
٥- مدیریت بخش آموزش ؛ فرزانه فتوت
٦- مدیر روابط عمومی ؛ سُها گوهری
٧- نایب رییس مجموعه ؛ مهروز مسایلی

خانم کلباسی جلسه را با خوشامدگویی به اعضا و معارفه همه حاضرین و رأی گیری برای انتخاب رییس انجمن ، نایب رییس و دبیر جلسات و شرح وظایف هر یک رسمیت دادند . رییس جلسه وظیفه ارتباط مستمر بین اداره آموزش و پرورش ، مدرسه و اولیا را دارد ، در جریان کلیه تصمیم گیری ها و مشکلات احتمالی در مدرسه و صرف هزینه ها خواهد بود . در صورت عدم حضور در هر یک از این عرصه ها ، نایب رییس موظف به انجام وظیفه خواهد بود . دبیر جلسه پیگیری و تنظیم جلسات ماهیانه ، تنظیم صورتجلسه ها و هماهنگی کمیته ها را به عهده دارد .
پس از رأی گیری آقایان به ترتیب ؛ دکتر دیباجی رییس ، دکتر کاظمی نایب رییس و خانم ها ؛ دکتر گل افشان رییس واحد پیش دبستانی و مژگان دیباج دبیر جلسه انتخاب شدند .
 
اولین مصوبه جلسه قوانین حضور در جلسه بود که قرار بر این شد افرادی که بیش از ٢ بار غیبت کنند قاعدتاً حذف شده ،  نماینده دیگری جایگزین آنها شود .

ضرورت وجود و تشکیل کانال،  یادآوری شد و زحمت ایجاد آن برای تمامی کلاس ها طی هفته آینده به عهده خانم گوهری شد .
بنابر این اقدام ، بقیه گروهها غیر رسمی شمرده شد ، نمایندگان موظفند از طریق کانال با والدین در ارتباط باشند و مشکلات و مسایل احتمالی در کانال و از طریق پیام شخصی به نمایندگان مطرح و پیگیری شود .  نمایندگان مدیریت و درایت کافی در گروههای کلاسی را مبنی بر مسایل فاقد ارزش و تشنج زا داشته باشند . چنانچه والدینی به دلایل شخصی و سلیقه ای در مورد مسایل عدیده مثل لباس ، غذا ، شیوه تدریس معلم ، رفتار و برخورد کادر و پرسنل ، ... نظری دارند که قابل تعمیم به کل کلاس نیست ، آن را ملاک قرار نداده ، با طرح مسایل شخصی اذهان دیگر والدین را مخدوش نسازیم . مسأله آن دانش آموز و والدینش به بهترین نحو و با روی باز پیگیری و رفع شود و از اینکه کسی از راه درست به طرح مسأله می پردازد ، نقد می کند و به دنبال راه حل است ، استقبال کنیم . به خصوص که گاه مسایل مالی و مشکلات و بحران امسال نسبت به سال های پیش فشار بیشتری به والدین و مدرسه وارد خواهد کرد ، از تعویض یک لامپ کوچک که با صرف هزینه حداقل سه برابری برای مدرسه خواهد داشت تا هزینه های پیش بینی شده و پیش بینی نشده ، نگرانی های بسیاری به همراه دارد ، تنها میتوان با تعامل والدین و مدرسه و آرامش مدیریت مجموعه و پرسنل آن از فشارهای روحی و روانی احتمالی کاست .

پیشنهاد دکتر کاظمی مبنی بر درخواست ابلاغیه ها و اطلاعات مندرج در سایت و کانال های مدرسه به شکل محترمانه تر و با لحن آرامتر و بدون تحکم ، طرح شد و مدیریت ضمن استقبال از این پیشنهاد ، رسیدگی و اصلاح شیوه نگارش و ادبیات اطلاعیه ها را به عهده گرفت .

خانم کلباسی پیشنهاد دادند نمایندگان و اولیای خوش فکر ، بر اساس تخصص خود ، مقالاتی در سایت مدرسه ، بخش مقالات ارسال کنند تا بتوانیم از دانش آنها بهره مند شویم .

سپس برای تسریع و تسهیل امور ، کمیته هایی تحت عناوین ؛ کمیته آموزشی و فرهنگی - ورزشی - مالی - بهداشتی و پزشکی و کمیته عمرانی پیشنهاد و شرح وظایف شد و نمایندگان بنا به تمایل و توانایی خود در کمیته ها عضو شدند . تعداد جلسات کمیته ها حداقل ماهی یک بار و بنا به ضرورت ، دو بار در ماه خواهد بود . رییس هر کمیته موظف است گزارش کار ماهیانه ی خود را در جلسه ماهانه انجمن اولیا و مربیان ارایه دهد . اعضای کمیته ها ؛
١- کمیته آموزشی و فرهنگی ؛
 خانم ها ؛ شیروانی ، نیازی ، دیباج ، میرنیام ، فتاحی ، گودرزی ، رفاهی ، ذرخش ، موسوی . آقایان ؛ کیانپور ، کاظمی .
٢- کمیته ورزشی ؛
خانم ها ؛ ذرخش ، میرنیام . آقای کیانی
٣- کمیته مالی ؛
خانم ها ؛ شیروانی ، اکبری ، گودرزی . آقایان ؛ صفایی ، ملک زاده ، کاظمی ، کیانی .
٤- کمیته بهداشتی و پزشکی ؛
خانم ها ؛ گل افشان ، موسوی ، فتاحی ، رحیمی پور  . آقایان ؛ دیباجی ، کاظمی .
٥- کمیته عمرانی ؛
خانم ها ؛ میرنیام ، رفاهی ، اکبری . آقای صفایی

همچنین دکتر دیباجی پیشنهاد کرد  از آنجا که تعدادکاندیداها قابل توجه بود و غالباً هر یک از آنها پتانسیل ، تخصص و توانایی خوبی برای همکاری با مدرسه  ابراز کردند و به دلیل محدودیت ، متأسفانه امکان انتخاب اعضای بیشتری نبود ، طی دعوتی از ایشان و دیگر اولیایی که در هر یک از کمیته ها مایل به همکاری فعالانه با مدرسه  باشند ، از تخصص و حضورشان بهره لازم را ببریم . این دعوت به زودی از طریق کانال مدرسه صورت خواهد گرفت .

خانم کلباسی گفتند ؛ مدرسه بین الملل ، امسال با ٧ دانش آموز ، آموزش خود را رسما آغاز کرد . به دلیل هزینه های بسیار بالا در واحد بین الملل از جمله الزام وزارت آموزش و پرورش مبنی  بر اجاره مکانی مجزا و هزینه های جانبی دیگر  ، امید استقبال بیشتر در سال های آتی را داریم  .

از آن جا که پیش از شروع جلسه ، چند نفر از اعضا ، از ناهارخوری ها بازدید و غذا را تست
کردند ، نظر خود را در جلسه مبنی بر کیفیت غذای روز که ته چین مرغ با ماست بود دادند و ضمن رضایت از طعم غذا  ، از اینکه با برنج ایرانی مرغوب ، روغن و نمک کم طبخ شده ،  خرسند بودند . با این وجود خانم کلباسی اذعان داشتند حتی با وجود رضایت همه ی شما ، برای بالاتر بردن کیفیت غذا ، به سرآشپز تذکراتی از جمله استفاده کمتر تخم مرغ در ته چین و خشک نبودن آن داده ایم .
 
در پایان جلسه ، ضمن پذیرایی نسکافه و کیک ،  به دلیل اینکه بیشترین زمان صرف انتخابات شده بود  ، جلسه فوق العاده دیگری از طرف خانم کلباسی در تاریخ دوشنبه ١٤ آبان ساعت ٤-٢ تعیین شد .

دبیر جلسه ؛ مژگان دیباج