مجموعه آموزشی ملل اداره آموزش و پرورش ناحیه 3 استان اصفهان

صورت جلسه 6 دی ماه

به نام خدا

صورت جلسه مورخ 96/10/6


 مواردی که در این جلسه مطرح گردید:

-  ابتدا اعضای انجمن موفقیت دانش آموزان ملل در رشته های تربیت بدنی را به مدیریت و مجموعه ملل شادباش گفتند و خواستار تقدیر شایسته از ایشان شدند .

-  تأکید انجمن و کمیته امور مالی به مدرسه مبنی بر پی گیری بدهکاری اولیا و تماس تلفن با والدینی که متأسفانه همچنان نسبت به تکمیل شهریه ثبت نام فرزند خود کوتاهی نموده اند .

- لیست کتاب های مورد نیاز برای کتابخانه های مجموعه که توسط  سوپروایزرهای هر سه بخش آموزشی تهیه شده بود ، مورد بررسی قرار گرفت و مبلغ مورد نیاز جهت خریداری کلیه ی کتاب ها چهار میلیون تومان تخمین زده شد . مبلغ دو میلیون و پانصد هزار تومان آن را تعدادی از اعضا داوطلبانه  متعهد به پرداخت آن شدند و قرار شد مابقی هزینه از طریق والدینی که علاقمند به این کمک فرهنگی به مدرسه هستند ، تأمین شود .

-  یکی از نمایندگان اذعان داشتند ، بعضی از والدین معتقدند مدرسه در قبال عدم مسئولیت­پذیری دانش­آموزان نسبت به انجام تکالیف بیش از حد سهل­گیر است و شاید بازخورد نهایی دانش آموزان ضعیف باشد . در پاسخ به این مطلب هر دو مدیریت دخترانه و پسرانه توضیحاتی دادند . از جمله نگرش دوباره ای به خروجی های سال ٨٣ تاکنون و موفقیت درصد بسیار بالایی از دانش آموزان در دانشگاه های موفق . صحبت از ضعف پایان کار بدون کارشناسی و تخصص و مطالعه سوابق مدرسه جایی ندارد . اگر سخن از مسئولیت پذیری دانش آموز است پرورش چنین موضوع مهمی به عهده والدین است . حتی با ٤ روز تعطیلی به خاطر آلودگی هوا ، تفاوت های فردی در دانش آموزان کاملا مشهود بود ، عده البته معدودی تکالیف خود را انجام نداده بودند . در چنین مواردی دانش آموز از کلاس به دفتر ارجاع داده می شود و ضمن تعهد از طرف دانش آموز مبنی بر عدم تکرار این رویه ، به اطلاع والدین می رسد . همچنین کلیه دانش آموزان پوشه کار دارند چنانچه دانش آموزی فعالیت های یادگیری او تکمیل نشده باشد با برگه نارنجی که مربوط به آزمون ترمیمی است از آن دانش آموز آزمون دیگری گرفته می شود و این نوع برگه ارزشیابی بر اساس فرمتی است که در اتحادیه اروپا به کار می رود . امروزه در دنیا الگوی جدیدی به سرعت و با بازخورد بهتر اجرا می شود و آن الگوی درس ، تحقیق و مطالعه در منزل و انجام تکالیف در مدرسه است . به این ترتیب اجرای دقیق این الگو در مدارس موفق ایران می تواند تحول بزرگی در سیستم آموزس داشته باشد .

- در مورد گرمایش کلاس هایی که دچار اشکال شده ، به دلیل موجود نبودن موتورهای فن اسپلیت ها ، فعلا پنکه های تابشی تهیه شده و مسؤولین ، پی گیر تهیه موتورها هستند .

- ابلاغ پیام تسلیت از طرف اعضا به خانم آوا معصومی معلم فرانسه چهارم الف دخترانه و پیش دبستانی به خاطر از دست دادن همسر گرامیشان آقای دکتر خسروی و هماهنگی لازم برای شرکت در مراسم هفتم ایشان

- اعلام جشن برگزیدگان تربیت بدنی و اهدای مدارک زبان انگلیسی که دانش آموزان کسب کرده اند به زودی از طریق سایت ملل به اطلاع والدین خواهد رسید .

- برنامه ریزی برای تهیه کلیپ های جشن ها و مراسم خاص که در مدرسه برگزار می شود

- ضرورت آشنایی والدین با آسیب های اجتماعی شبکه های مجازی و دعوت متخصصین برای آگاهی والدین

- گزارشی از جلسه ی آموزش خانواده دکتر کامران کیانی که در تاریخ  یکشنبه ٩٦/١٠/٣ پیرامون آشنایی والدین با تیپ شناسی شخصیتی برگزار شد ، ارایه شد . جلسه بعدی دکتر کیانی با موضوع تحلیل رفتار متقابل برای عموم والدین برگزار خواهد شد و با توجه به رضایت و استقبال والدین از جلسه قبلی ، تأکید شد لزوم شرکت والدین در جلسه بعد جدی تر  پیام رسانی شود .

پیش از آن ضرورت جلسه ای برای والدین مبنی بر خودشناسی با دعوت از جناب دکتر حقیقت جو مورد بررسی و تصویب قرار گرفت .

 - پی گیری لازم در مورد قراردادهای سرویس مدرسه و بررسی نرخ مصوب از طرف کمیته مالی صورت پذیرفت.

مژگان دیباج-دبیرانجمن

صورت جلسه 22 آذر ماه

به نام خدا

صورت جلسه مورخ 96/9/22


 مواردی که در این جلسه مطرح گردید:

ابتدا گزارشی از جلسه­ ی برگزار شده­ ی کمیته آموزشی خدمت کلیه ­ی اعضا ارائه گردید که اهم  مصوبات این جلسه به شرح ذیل می­ باشد:

١- ضرورت برگزاری جلسات آموزش خانواده  برای والدین و نیز آموزش مسائل بلوغ برای دانش ­آموزان پایه­ های چهارم ، پنجم و ششم که با توجه به بررسی­ های صورت گرفته مقرر شد ، در صورت امکان جلسه­ ی مسائل بلوغ با سخنرانی دکتر یوسف گرجی برگزار گردد و  جناب آقای ملک زاده ، برای پی­گیری و هماهنگی با آقای دکتر گرجی  داوطلب شدند

٢- ضرورت  ارائه­ ی گزارش جلسات برگزار شده­ ی خانم آزیدهاک با دانش­ آموزان ، به کمیته­ ی آموزشی

(مقرر شد این گزارش ­ها حداقل به ­صورت ماهیانه ارائه گردد)

٣- نظارت بیش­تر بر کیفیت تکثیر برگه­ های " من می­ توانم " و رفع اشکال فنی دستگاه زیراکس

(البته این موضوع قبل از این از سوی مدرسه ، در دست بررسی و اقدام بوده است)

٤- نظارت و دقت در معرفی کتب داستانی و جذاب در برنامه­ ی صبحگاه مدرسه

٥-  ارائه­ ی گزارش  کوتاه و مختصر معلمان هر کلاس از روند آموزشی دانش­ آموزان در کانال مربوط به کلاس خود

(تصویب گردید این مورد  به یکی از دو صورت ذیل انجام  پذیرد :

الف) در پایان ماه ، تحت عنوان برنامه­ های اجرا شده در کلاس

   ب) در ابتدای ماه ، تحت عنوان برنامه­ های اجرایی ماه جاری در کلاس )

6- پی­گیری موارد آموزشی و تربیتی دانش­ آموزان

(این مورد قبلاً از سوی مدرسه و توسط سوپروایزرین بخش­ های مختلف پی­گیری و با اولیایی که هنوز برای دریافت کارنامه­ های نوبت مهر و آبان فرزند خود مراجعه ننموده­اند ، تماس تلفنی گرفته شده است. شایستگی­ های عمومی دانش­ آموزانی که والدین ایشان علی­رغم پی­گیری­ های انجام شده ، برای دریافت کارنامه­ های نوبت مهر و آبان فرزند خود مراجعه ننموده­ اند ، در نوبت بعدی کاهش خواهد یافت

همچنین مدرسه در پایان آذر ، اسفند و اردیبهشت ، جلساتی تحت عنوان والدسنجی برگزار می­ نماید که در این جلسات والدین به بررسی پوشه­ کار فرزند خود می­ پردازند

بنا به درخواست اعضای انجمن مقرر گردید ، این جلسات عمومی حتی­ المقدور به صورت ماهانه و با حضور نماینده­ ی انجمن در جلسه صورت پذیرد )

در ادامه گزارش مختصری نیز از  جلسه­ ی برگزار شده­ ی کمیته بهداشتی  ارائه شد  که اهم مصوبات این جلسه به شرح ذیل می­ باشد:

١- ضرورت نظارت و دقت در شستن دست­ ها قبل از صبحانه و ناهار خصوصاً در مقطع پیش دبستانی

(این مورد در پیش­ دبستانی طبق روال قبلی و همیشگی در حال اجرا می­ باشد.

در دبستان نیز این موضوع در زمان سرو ناهار همیشه انجام می­ پذیرد ، در زمان صرف صبحانه و میان­ وعده به دلیل این­که خروج دانش­ آموزان از کلاس ، بی­ن ظمی بسیاری را در پی خواهد داشت ، لذا در این مواقع به دانش ­آموزان توصیه می­ گردد از ژل­ های ضدعفونی کننده استفاده نمایند.)

٢- رسیدگی به نوع میان­ وعده­ ی دانش ­آموزان

(در این مورد از جناب آقای دکتر کاظمی درخواست شد بنا به صلاحدید خودشان با فیلم ، پاورپوینت و ... در مورد تغذیه­ ی ناسالم و مضرات آن برای بچه­ ها مواردی را یادآور شوند)


در ادامه با توجه به توصیه­ ی جناب آقای دکتر کاظمی مبنی بر اطلاع رسانی بیش­تر به اولیا در مورد فعالیت­ های صورت گرفته در مدرسه ، مقرر گردید خلاصه ­ای از مهمترین مصوبات جلسات انجمن در سایت مدرسه قرار داده شود و با قرار دادن عکسی از جلسه­ ی انجمن در کانال مدرسه ، لینکی به متن مذکور برقرار گردد

با توجه به مصوبه­ ی حضور نمایندگان انجمن در جلسه­ ی ماهانه­ ی کلاس ­ها و ارائه­ ی گزارش کوتاهی از فعالیت­ های انجمن و مدرسه به والدین ، لذا حضور نماینده در جلسات ماهانه­ ی انجمن اولیا و مربیان الزامی است ، به همین سبب ، غیبت بیش از سه بار نماینده در جلسات عمومی انجمن ، منجر به حذف ایشان و انتخاب جایگزینی فعال خواهد شد .

مژگان دیباج-دبیرانجمن